Інформаційна лекція з мінної безпеки для студентів ДБТУ

13 лютого студенти Державного біотехнологічного університету взяли участь у важливій лекції на тему «Інформування про ризики небезпеки вибухонебезпечних предметів та навчання з попередження ризиків». Спікером виступив доцент кафедри агроінженерії Олександр Анатолійович Романашенко, волонтер і фахівець Товариства Червоного Хреста України.

Тема лекції є надзвичайно актуальною, адже війна триває, а Харківщина перебуває під постійним вогнем. Одним із ключових фактів, які ми обговорювали, є те, що близько 70% снарядів не розриваються одразу, а залишаються смертельно небезпечними протягом тривалого часу. Це створює величезну загрозу для мирного населення навіть після завершення бойових дій.

Під час лекції ми розглянули реальні кейси та вивчали різні типи мін:
▪️ з часовим механізмом детонації
▪️ ті, що реагують на дотик
▪️ з дистанційною активацією

Окремо обговорювали міну Jaffa, яку ще називають «Баба Яга». Вона може підлітати на висоту 1,2-1,4 метрів перед вибухом, що робить її особливо небезпечною. Також розглянули міни-пастки і наголосили на тому, що пошкоджена техніка може бути замінована.

Торкнулися теми посттравматичного стресового розладу (ПТРС), та випадки застосування вибухонебезпечних предметів під час порушення психічного стану у військових та ветеранів.  Обговорили довгострокові наслідки війни. Це не лише соціально-економічні втрати, а й значна шкода для довкілля.

Війна несе багато горя, забирає життя цивільних і військових. Але обізнаність рятує життя. Саме тому такі лекції є необхідними для кожного.